Breuk in college Oldebroek, wethouder en fractie SGP stappen op

20231104-Cu-campagne-Wezep- Fractie banner.jpgdinsdag 03 juni 2025 16:34

Vanmorgen heeft SGP-wethouder Ben Engberts tijdens de collegevergadering aangekondigd per direct zijn taken als wethouder in de gemeente Oldebroek neer te leggen. Aanleiding voor deze stap is de “Beleidsregel Evenementen 2025” die in het college is vastgesteld. Deze beleidsregel komt onder andere met verruiming van de sluitingstijden voor evenementen op de zaterdagavond, dit houdt in dat evenementen na 24:00 uur kunnen sluiten. Voor de SGP-wethouder is dit een principiële kwestie en kon hij de verantwoordelijkheid voor het nemen van dit besluit niet dragen. De verruiming van de sluitingstijden vloeit voort uit de in 2024 gehouden evaluatie en de bespreking daarvan in de vergadering van de commissie Samenleving en Bestuur jl. januari.

Ook de SGP-fractie heeft het volgende aangegeven: “Het collegevoorstel over het nieuwe evenementenbeleid van 3 juni, veroorzaakt dat de SGP niet meer in de coalitie van Oldebroek kan blijven”.

Wethouder Liesbeth Vos- van de Weg, fractievoorzitter Popke Graansma en de ChristenUnie fractie betreuren de keuze van wethouder Engberts en de fractie van de SGP ten zeerste. Het is ook een stap die we niet begrijpen. Tijdens de coalitieonderhandelingen in 2022 is afgesproken dat in 2024 een evaluatie van het evenementenbeleid zou plaatsvinden. Er zijn geen afspraken gemaakt hoe om te gaan met de uitkomsten van deze evaluatie, omdat de fracties daar duidelijk verschillend in stonden. Elke fractie van de coalitie kan zijn eigen positie hierin nemen, ook kan er verschillend over gedacht worden in het college. De fractie van de ChristenUnie is van mening dat dit past binnen de afspraken van het opgestelde bestuursakkoord uit 2022.

Om deze stap van de SGP en de gevolgen daarvan te bespreken hebben we samen met de CDA-fractie een spoeddebat aangevraagd voor de raadsvergadering van komende donderdag.  

 Zie voor onze standpunten over het evenementenbeleid: Behandeling evaluatie evenementenbeleid

 Fractie ChristenUnie Oldebroek

« Terug