Werkbezoek aan Lelystad Airport

Vrijdag 14 maart jl. hebben een aantal fractieleden uit Oldebroek een werkbezoek gebracht aan Lelystad Airport. De ChristenUnie fractie van Lelystad heeft ChristenUnie bestuurders uit de omgeving uitgenodigd voor een bezoek aan de luchthaven om een rondleiding te krijgen en in gesprek te gaan met de directie van de Airport.
Tijdens het gesprek met de directie van de luchthaven is er gesproken over de ontwikkeling van de luchthaven tot nu toe. Na het opleveren van het Aldersadvies is er in 2015 een luchthavenbesluit genomen waarin besloten is de luchthaven van Lelystad geschikt te maken voor ‘commercieel handelsverkeer’ (vakantievluchten) voor 45.000 vliegbewegingen per jaar. De herindeling van het luchtruim, de nieuwe aanvliegroutes en discussie over uitstoot van stikstof en covid hebben ervoor gezorgd dat er meerdere malen is besloten tot uitstel van de opening van de luchthaven. Het huidige kabinet heeft aangegeven in 2025 daar toch een besluit over te willen nemen. Om dat mogelijk te maken is o.a. nog wel een natuurwetvergunning nodig, deze is aangevraagd (eerst voor 10.000 vluchten per jaar) maar nog niet afgegeven.
Bij de rondleiding op de luchthaven hebben we kunnen zien dat de bouw van de (vergrote)luchthaven grotendeels is afgerond, parkeerplaatsen, een gebouw met alle faciliteiten voor afhandeling van bagage, douane en een aangepaste verkeerstoren zijn aanwezig. De startbaan is verlengd om vluchten met grotere vliegtuigen mogelijk te maken. Ook een eigen brandweerkorps is paraat op de luchthaven. Deze hebben een demonstratie gegeven voor de bezoekers met het nieuw aangeschafte materieel.
De provincie en de gemeente Lelystad willen graag de luchthaven openen. Naast de investering van de Schipholgroep zijn er ook door hen veel investeringen gedaan in de infrastructuur in de omgeving van de luchthaven, zoals een nieuwe afrit in de A6. Voor de economie en de werkgelegenheid vinden zij het van belang dat de opening spoedig zal plaatsvinden. Ook wordt de koppeling van scholen in de gemeente met de luchthaven om jongeren ervoor op te leiden daar te werken, nadrukkelijk genoemd.
Vanuit de gemeente Oldebroek hebben wij als fractie van de ChristenUnie in de afgelopen jaren altijd een kritisch geluid laten horen als het gaat om de opening van de luchthaven. De aanvliegroute over onze gemeente met de daarbij behorende overlast gaat onze inwoners direct aan. Ook de noodzaak om te minderen in de uitstoot van stikstof heeft daarin een belangrijke rol gespeeld. Het terugdringen van de uitstoot is noodzakelijk. Het sluiten van bijvoorbeeld agrarische bedrijven om deze uitstoot te verminderen gaat wat ons betreft niet samen met het openen van een nieuwe luchthaven en de daarbij behorende uitstoot. Ook het terugdringen van het aantal vluchten in Nederland is daarmee niet gediend. Hoewel het in eerste instantie om ontlasting van de luchthaven Schiphol ging (minder vluchten) zijn deze aantallen continu aan discussie onderhevig en deze lijken elke keer weer opgerekt te (kunnen) worden.
In ons verkiezingsprogramma 2022-2026 met de titel “Samen Recht Doen” hebben we het volgende over de luchthaven opgenomen: “Geen Lelystad Airport. Er gaat definitief een streep door de opening van het nieuwe Lelystad Airport. Het openen van een extra luchthaven voor vakantievluchten past niet bij de noodzaak om minder te vliegen en te komen tot een volledige CO2 neutrale samenleving” en “We blijven ons maximaal inzetten om de overlast van Lelystad Airport voor de inwoners van de gemeente Oldebroek tot een minimum te beperken totdat daar definitief een streep door is gezet”.
Onze fractie blijft de ontwikkelingen van Lelystad Airport kritisch volgen.
Archief > 2025 > maart
- 25-03-2025 25-03-2025 23:22 - ChristenUnie Oldebroek brengt gevolgen korting gemeentefonds onder de aandacht in Den Haag.
- 22-03-2025 22-03-2025 13:36 - ChristenUnie Oldebroek brengt werkbezoek aan Plus van den Hoven in Wezep
- 21-03-2025 21-03-2025 10:15 - Werkbezoek aan Lelystad Airport
- 20-03-2025 20-03-2025 19:38 - Bijdrage NK Straatmaker 2025
Reacties op 'Werkbezoek aan Lelystad Airport'
Geen berichten gevonden
Log in om te kunnen reageren op nieuwsberichten.